سرگذشت یک نماد: ونیکی

نماد ونیکی

تاریخچه سهم

شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران با نماد ونیکی ، به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری خصوصی، با ماهیت سهامی عام و با سرمایه ۱۰ ملیون ریال تاسیس شد؛ تاریخ تاسیس و پذیرش در بورس این شرکت هر دو به سال ۱۳۵۴ و به ترتیب به آبان و اسفند ماه بازمی‌گردد؛ و به عبارتی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در راستای تحقق اهداف دولت پهلوی برای گسترش فعالیت‌های تولیدی و خدماتی قبل از انقلاب اسلامی افتتاح شد.

اما ایده تاسیس چنین شرکتی به سال‌ها قبل از دهه ۵۰ باز می‌گردد. همانطور که می‌دانید با برکناری حکومت قاجار و به روی کار آمدن رضا شاه، تغییرات فراوانی در کشور اتفاق افتاد؛ خارج کردن انحصار چاپ اسکناس از بانک شاهی، بدست گرفتن تعرفه‌های گمرکی بنادر و پس گرفتن حقوق مربوط به بهره‌برداری از معادن، نمونه این تغییرات است.

می‌توان گفت رضاشاه تلاش‌های فراوانی جهت رسیدن حقوق ملی به مردم ایران کرد. پس از به اتمام رسیدن دوره پادشاهی وی و با شروع سلطنت محمدرضا شاه پهلوی، گسترش صنایع، افتتاح شرکت‌ها، کارخانه‌ها، بانک‌ها و… به صورت خصوصی توسط سرمایه‌داران آغاز شد و البته در همین زمان شرکت‌های و بانک‌های مشترک ایرانی و خارجی فراوانی تاسیس شدند؛ شرکت جیپ ایران و بانک ایران و عرب نمونه آن هستند.

پیشرفت صنایع باعث کمتر شدن واردات کالا، توسعه صادرات، بهبود اوضاع اقتصادی و وضعیت مالی مردم شد. اما هنوز مشکلی وجود داشت، و آن عدم مشارکت مردم در سود این صنایع بود. به عبارتی سود و بهره همواره به سرمایه‌گذاران می‌رسید و اگرچه مردم از خدمات مختلف آنها استفاده می‌کردند، مثلا خودرو‌هایی با قیمت‌های مختلف برای همه اقشار جامعه وجود داشت، وام‌ها با شرایط سهل به مشتریان اعطا می‌شد و در مجموع اوضاع اقتصادی جامعه خوب بود؛ اما هدف شاه مشارکت مردم در سود صنایع بود.

همین موضوع، جرقه تاسیس یک شرکت سرمایه‌گذاری و انتشار سهام آن بین مردم را در ذهن شاه زد. در واقع شاه پهلوی می‌خواست با تجمیع سرمایه مردم و مشارکت بانک‌ها، به گسترش صنایع مختلف بپردازد و سود ناشی از آن را بین افراد سرمایه‌گذار تقسیم کند؛ و البته این کار را با انتشار سهام شرکت مادر در بازار بورس انجام دهد، تا هر کسی با هر وضعیت مالی توانایی خرید تعدادی اوراق بهادار را داشته باشد و در نهایت به اندازه اوراق خود سود ببرد.

این کار نه تنها به مرور باعث بهبود وضعیت مالی سرمایه‌گذار می‌شد و می‌توانست در آینده سهم‌های بیشتری خریده و پیشرفت کند، بلکه از انحصار پول برای عده‌ای خاص هم جلوگیری می‌کرد و البته تجمیع سرمایه‌های خرد مردم که به تنهایی کاربردی نداشت، می‌توانست باعث راه‌اندازی یک کارخانه، شرکت یا صنعت جدید شود.

در نهایت در آبان ماه سال ۱۳۵۴ شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران با سرمایه‌ ۱۵۰ میلیون دلار و مشارکت ۴ بانک و ۲ شرکت بیمه‌ای تاسیس شد؛ اما پذیرش در بورس این شرکت، موضوع دیگری بود! چراکه تا آن زمان هیچ شرکت یا موسسه خصوصی در بازار بورس ایران فعال نبود و تنها انتشار سهامی چون بانک‌های دولتی، شرکت نفت و… صورت گرفته بود.

اگرچه شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران هم پس از رخ دادن انقلاب اسلامی، توسط شورای انقلاب به مالکیت دولت درآمد و از حالت خصوصی خارج شد، اما در بدو تاسیس و همچنین زمان پذیرش در بورس، یک شرکت سهامی عام خصوصی بود.

گفتنی است پیدایش بورس در ایران هم به دوران سلطنت پهلوی باز می‌گردد. ایده اولیه راه‌اندازی بازار بورس مربوط به رضا خان بود که پیشنهاد آن در سال ۱۳۱۵ مطرح شد؛ اما از آنجایی که حل مشکلات ایجاد شده در دوران قاجار، سر و سامان دادن اوضاع اقتصادی، کوتاه کردن دست مستعمران از منابع کشور، راه‌سازی، برقراری امنیت و… کارهایی دشوار و زمانبر بودند؛ اجرای ایده مطرح شده رضا شاه برای سال‌ها به تعویق افتاد.

پس از گذشت ۱۸ سال از اولین ایده مطرح شده برای راه‌اندازی بورس ایران، در سال ۱۳۳۳ به دستور دومین شاه پهلوی تحقیقات آن آغاز شد و بالاخره در اردیبهشت ۱۳۴۵ لایحه تشکیل بورس اوراق بهادار تهران در مجلس شورای ملی به تصویب رسید؛ و در بهمن ۱۳۴۶ با پذیرش «بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران» و «شرکت نفت پارس»، فعالیت رسمی در بازار بورس کشور آغاز شد؛ و تا سال ۱۳۵۴ هیچ عرضه سهام خصوصی در این بازار اتفاق نیفتاد.

شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران

شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران علاوه بر اینکه سهامدار بسیاری از شرکت‌های بورسی است؛ دارای تعدادی شرکت تابعه هم می‌باشد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

  • شرکت کارگزاری سرمایه‌گذاری ملی ایران: این شرکت در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد، اما فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد؛ و همانطور که از نام آن پیداست به ارائه خدمات کارگزاری در بازارهای بورس اوراق بهادار، بورس کالا، بورس انرژی و… می‌پردازد.
  • شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران: این شرکت در سال ۱۳۸۵ با هویت سهامی خاص تاسیس شد. موضوع فعالیت این مجموعه، سرمایه‌گذاری در اوراق بهاداری مانند سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها و… است.
  • شرکت تولید فیبر ایران: این شرکت در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد و در زمینه واردات و صادرات محصولات چوبی، تولید ورقه‌های فیبر و روکش کردن این ورقه‌ها و همچنین MDF فعالیت می‌کند. شرکت تولید فیبر ایران در سال ۱۳۵۶ در بازار بورس و اوراق بهادار پذیرفته شد و از آنجایی که بیش از ۶۵ درصد از سهام وی در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران است، در حال حاضر از مجموعه‌های تابعه این شرکت به حساب می‌آید.
  • شرکت آلومتک: این شرکت در سال ۱۳۴۲ با هویت سهامی خاص تاسیس شد و در سال ۱۳۴۶ به سهامی عام تغییر هویت داد. آلومتک به تولید محصولات فلزی مانند: کابل، مفتول و سیم برق عایق‌بندی شده می‌پردازد؛ و از آنجایی که بیش از ۵۰ درصد از سهام آلومتک متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران است، در حال حاضر از زیرمجموعه‌های او به شمار می‌رود.
  • شرکت آلومراد: این شرکت در سال ۱۳۵۵ تاسیس و در ۱۳۵۶ به بهره‌برداری رسید. هدف تاسیس این شرکت رفع نیاز کارخانه آلومتک در زمینه تامین راد آلومینیومی بود؛ به همین دلیل واحد تولیدی آن در مجاورت کارخانه آلومتک ساخته شد. در سال ۱۳۵۸ طبق دستور شورای انقلاب، آلومراد به مالکیت دولت درآمد و به عنوان یکی از شرکت‌های تحت پوشش وزارت نیرو به فعالیت خود ادامه داد. در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از سهام آلومراد در اختیار آلومتک است و به عبارتی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران به حساب می‌آید.

پذیرش در بورس شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران

شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران در اسفند ۱۳۵۴، یعنی ۴ ماه پس از تاسیس آن، با نماد «ونیکی» در بازار بورس پذیرفته شد. شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران اولین مورد پذیرش شرکت‌ خصوصی در بازار بورس داخلی است و کد بورس «شرک۰۰۰۰۱» به وی تعلق دارد. همچنین اولین عرضه این نماد مبلغ ۱۰  میلیون ریال یعنی ۱۰ هزار سهم ۱,۰۰۰ ریالی بود.

ونیکی در حال حاضر در گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» و زیر گروه «سایر واسطه‌های‌ مالی» قرار دارد؛ سرمایه آن۷,۰۰۰,۰۰۰  میلیون ریال و لیست سهامداران اصلی وی به شرح زیر است:

سهامدار تعداد سهام درصد سهام
بانک تجارت ۲ میلیارد ۳۲٫۷۳۰ %
موسسه صندوق بازنشستگی، وظیفه، ازکارافتادگی وپ ۲ میلیارد ۲۹٫۵۳۰ %
بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ۸۶۱ میلیون ۱۲٫۳۰۰ %
شرکت توسعه معادن جنوب- بامسئولیت محدود- ۳۱۹ میلیون ۴٫۵۶۰ %
بانک ملی ایران ۲۹۱ میلیون ۴٫۱۶۰ %
شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری ملی ایران- سهامی خاص- ۱۰۷ میلیون ۱٫۵۲۰ %

پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران

شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران سهامدار بسیاری از شرکت‌های بورسی است و مشارکت وی از ۱ درصد تا بیش از ۵۰ درصد متغیر است. به عبارتی ونیکی با ورود به صنایع مختلف، یکی از قدرترین سهم‌های بازار بورس به حساب می‌آید؛ که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهد شد:

نام شرکت نماد صنعت درصد سهم ونیکی از کل سهام شرکت تعداد سهم خریداری شده توسط ونیکی
ایران‌ خودرو خودرو خودرو و ساخت قطعات ۵٫۰۱۰ ۱۵٫۱۱۶ B
بانک ملت وملت بانک‌ها و موسسات اعتباری ۱٫۱۷۰ ۲٫۴۲۴ B
سرمایه‌گذاری ‌غدیر (هلدینگ‌) وغدیر شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی ۱٫۸۳۰ ۱٫۳۱۹ B
فیبر ایران‌ چفیبر محصولات چوبی ۶۸٫۶۸۰ ۱٫۲۳۶ B
توسعه ‌معادن‌ و فلزات‌ ومعادن استخراج کانه‌های فلزی ۱٫۸۸۰ ۷۶۰٫۶۷۶ M
توسعه‌ صنایع‌ بهشهر (هلدینگ) وبشهر محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر ۸٫۷۸۰ ۷۲۴٫۸۴۱ M
سرمایه‌گذاری‌ البرز (هلدینگ‌) والبر مواد و محصولات دارویی ۱۳٫۳۷۰ ۶۴۲٫۰۴۳ M
پارس‌ مینو غپینو محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر ۸٫۱۸۰ ۵۴۲٫۰۴۴ M
گسترش نفت و گاز پارسیان پارسان محصولات شیمیایی ۱٫۰۸۰ ۴۳۷٫۷۰۳ M
آلومتک‌ آلومتک‌ فلزات اساسی ۵۲٫۰۱۰ ۳۹۰٫۱۲۳ M
شرکت آهن و فولاد ارفع ارفع فلزات اساسی ۴٫۲۱۰ ۳۷۹٫۷۸۱ M
نفت‌ پارس‌ شنفت فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای ۱۴٫۷۴۰ ۳۶۸٫۷۱۱ M
لبنیات‌ پاک‌ غپاک محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر ۱۵٫۳۲۰ ۲۱۲٫۲۶۲ M
فولاد خوزستان فخوز فلزات اساسی ۱٫۰۵۰ ۲۰۱٫۴۶۵ M
قند شیرین خراسان قشرین (لغو پذیرش شده) قند و شکر ۱۹٫۵۳۰ ۱۸۸٫۵۱۹ M
فولاد کاوه جنوب کیش کاوه فلزات اساسی ۱٫۰۸۰ ۱۶۳٫۴۹ M
بانک خاورمیانه وخاور بانکها و موسسات اعتباری ۱٫۰۰۰ ۱۵۱٫۳۳۷ M
افست‌ افست‌ انتشار، چاپ و تکثیر ۱۵٫۰۰۰ ۱۴۸٫۵ M
داروسازی‌ سینا دسینا مواد و محصولات دارویی ۱۸٫۴۹۰ ۱۴۷٫۹۳ M
تراکتورسازی ‌ایران‌ تایرا ماشین آلات و تجهیزات ۴٫۵۰۰ ۱۴۴٫۱۱۶ M
گروه صنایع کاغذ پارس چکاپا محصولات کاغذی ۱٫۵۳۰ ۱۴۳٫۵۹۸ M
داروپخش‌ (هلدینگ‌) وپخش مواد و محصولات دارویی ۱۶٫۱۹۰ ۱۳۶٫۰۵ M
صنعتی‌ آما فاما ساخت محصولات فلزی ۱۴٫۲۹۰ ۱۲۸٫۶۴۵ M
سیمان‌ کرمان‌ سکرما سیمان، آهک و گچ ۱۱٫۱۴۰ ۱۱۰٫۵۳۱ M
آلومینیوم‌ایران‌ فایرا فلزات اساسی ۲٫۰۵۰ ۱۰۶٫۹۰۸ M
گروه‌بهمن‌ خبهمن خودرو و ساخت قطعات ۱٫۰۲۰ ۱۰۲٫۷۰۹ M
شهد ایران ‌ غشهد محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر ۱۱٫۳۶۰ ۹۳٫۱۰۱ M
سیمان‌ خزر سخزر سیمان، آهک و گچ ۱۶٫۴۷۰ ۸۲٫۳۵۳ M
سیمان خوزستان سخوز سیمان، آهک و گچ ۵٫۵۵۰ ۷۷٫۸۳۳ M
گروه‌ صنعتی‌ بوتان‌ لبوتان ماشین آلات و تجهیزات ۱۰٫۱۲۰ ۷۱٫۰۵۵ M
شیشه‌ و گاز کگاز سایر محصولات کانی غیر فلزی ۱۵٫۴۷۰ ۶۹٫۶۴۶ M
سیمان ‌ارومیه‌ ساروم سیمان، آهک و گچ ۸٫۰۹۰ ۵۶٫۶۵۴ M
بهنوش‌ ایران‌ غبهنوش محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر ۱۲٫۹۸۰ ۴۶٫۷۴۷ M
لوله‌ و ماشین‌سازی ‌ایران‌ فلوله فلزات اساسی ۸٫۷۶۰ ۴۳٫۸۳۲ M
سیمان‌ تهران‌ ستران سیمان، آهک و گچ ۲٫۴۴۰ ۴۲٫۷۴۹ M
ایران‌ تایر پتایر لاستیک و پلاستیک ۱۲٫۸۷۰ ۳۶٫۸۸۴ M
قند مرودشت‌ قمرو قند و شکر ۹٫۰۷۰ ۳۶٫۲۹۴ M
نهادهای مالی بورس کالای ایران نکالا فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط ۳٫۲۷۰ ۳۱٫۷۷۵ M
ایران‌ مرینوس‌ نمرینو منسوجات ۲۰٫۶۳۰ ۲۶٫۲۰۶ M
توسعه‌ معادن‌ روی‌ ایران‌ کروی استخراج کانه‌های فلزی ۱٫۰۴۰ ۲۵٫۲۴۷ M
سیمان‌ شمال‌ سشمال سیمان، آهک و گچ ۱٫۲۱۰ ۱۵٫۷۱۲ M
افرانت افرا رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن ۲٫۰۲۰ ۱۲٫۶۵۳ M
فرآورده‌های‌ غدایی‌ و قند پیرانشهر قپیرا قند و شکر ۵٫۴۹۰ ۱۰٫۹۸۸ M
پتروشیمی فناوران شفن محصولات شیمیایی ۱٫۰۹۰ ۱۰٫۳۷۷ M
شیشه‌سازی مینا کمینا سایر محصولات کانی غیر فلزی ۲٫۸۰۰ ۱۰٫۰۴ M
شکر شاهرود قشکر قند و شکر ۴٫۲۴۰ ۸٫۴۹۱ M
سیمان‌ بجنورد سبجنو سیمان، آهک و گچ ۲٫۰۷۰ ۸٫۱۲۲ M
صنایع‌ کاشی‌ و سرامیک‌ سینا کساوه کاشی و سرامیک ۱٫۴۸۰ ۷٫۸۴۴ M
تولیدی پلاستیک‌ شاهین پشاهن لاستیک و پلاستیک ۹٫۹۳۰ ۵٫۹۸۹ M
مبین وان کیش اوان اطلاعات و ارتباطات ۲٫۹۶۰ ۵٫۹۲۹ M
سپنتا فپنتا فلزات اساسی ۸٫۳۴۰ ۴٫۵۲۲ M
ایتالران‌ کایتا ( لغو پذیرش شده) سایر محصولات کانی غیر فلزی ۲۵٫۹۱۰ ۳٫۸۸۷ M
شرکت کی بی سی کی بی سی مواد و محصولات دارویی ۱٫۳۱۰ ۳٫۸۰۲ M
گروه‌ صنعتی‌ ملی‌ (هلدینگ‌) وملی دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش ۱٫۳۵۰ ۳٫۳۵۷ M
سیمان‌ خاش‌ سخاش سیمان، آهک و گچ ۲٫۰۸۰ ۲٫۶۰۸ M
تولیدی پمپ پارس (سهامی عام) تپمپس ماشین آلات و تجهیزات ۶٫۹۷۰ ۲٫۰۹۳ M
شیرین دارو شیرین دارو مواد و محصولات دارویی ۲٫۳۷۰ ۱٫۱۸۶ M
کارخانجات پشمبافی افشار یزد نشار منسوجات ۹٫۰۰۰ ۳۶۰,۰۳۲
ص.س.جسورانه رویش لوتوس۷۰%تأدیه رویش صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله ۱۲٫۰۰۰ ۶۰,۰۰۰
ص.س.ج. یکم آرمان آتی ۵۰%تأدیه آتی۱ صندوق سرمایه گذاری قابل معامله ۲٫۵۰۰ ۲,۵۰۰

افزایش سرمایه نماد ونیکی

تنها توقف طولانی نماد ونیکی مربوط به مرداد ۱۳۸۹ است که به مدت ۱۰۴ روز به طول انجامید و در آبان ماه همان سال مجددا بازگشایی آن صورت گرفت. لیستی از توقف‌های بیش از ۱۰ روز ونیکی در جدول زیر قابل مشاهده است:

تاریخ شروع توقف تاریخ بازگشایی مجدد مدت زمان توقف دلیل توقف نماد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۲۰ روز برگزاری دعوت به مجمع عمومی فوق العاده دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰/۰۹/۱۳۹۹
۱۳۹۷/۰۱/۲۸ ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ ۱۳ روز برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۳۰/۰۹/۱۳۹۸
۱۳۹۳/۱۲/۱۹ ۱۳۹۴/۰۱/۰۹ ۱۹ روز برگزاری مجمع عمومي فوق‌العاده دوره ۱۲ ماهه منتهي به ۳۰/۰۹/۱۳۹۳
۱۳۹۱/۱۲/۲۳ ۱۳۹۲/۰۱/۰۶ ۱۳ روز برگزاری مجمع عمومي عادي ساليانه دوره ۱۲ ماهه منتهي به ۳۰/۰۹/۱۳۹۱
۱۳۸۹/۰۵/۱۱ ۱۳۸۹/۰۸/۲۳ ۱۰۴ روز ارائه صورت وضعيت پورتفوي دوره ۱ ماهه منتهي به ۳۱/۰۶/۱۳۸۹ و سپس ۳۰/۰۷/۱۳۸۹
۱۳۸۷/۱۲/۱۴ ۱۳۸۷/۱۲/۲۴ ۱۰ روز ارائه اطلاعات و صورتهاي مالي مياندوره اي دوره ۳ ماهه منتهي به ۳۰/۱۲/۱۳۸۷
۱۳۸۷/۱۰/۱۶ ۱۳۸۷/۱۱/۰۵ ۱۹ روز ارائه صورت وضعیت پرتفوی

توقف نماد ونیکی

متاسفانه وپارس در طول سال‌های حضورش در بازار بورس، توقف‌های زیادی را تجربه کرده است. در ادامه لیستی از توقف‌های نماد وپارس را ارائه شده است:

تاریخ شروع توقف تاریخ بازگشایی مجدد مدت زمان توقف
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ ۲۱ روز
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ ۳۴ روز
۱۳۹۵/۰۸/۱۵

۱۳۹۶/۱۲/۲۳

۴۹۴ روز
۱۳۹۵/۰۴/۰۵ ۱۳۹۵/۰۵/۰۴ ۳۰ روز
۱۳۹۴/۱۰/۲۶ ۱۳۹۴/۱۱/۰۶ ۱۰ روز
۱۳۹۴/۰۴/۲۹ ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ ۱۳۴ روز
۱۳۹۴/۰۴/۱۰ ۱۳۹۴/۰۴/۲۲ ۱۲ روز
۱۳۹۳/۱۱/۰۴ ۱۳۹۴/۰۱/۰۸ ۶۴ روز
۱۳۹۳/۰۳/۰۳ ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ ۱۷ روز
۱۳۹۰/۰۸/۲۳ ۱۳۹۰/۰۹/۱۲ ۱۹ روز
۱۳۹۰/۰۲/۱۴ ۱۳۹۰/۰۳/۱۰ ۲۷ روز
۱۳۸۸/۱۲/۰۵ ۱۳۸۸/۱۲/۱۸ ۱۳ روز
۱۳۸۸/۱۰/۱۲ ۱۳۸۸/۱۱/۷ ۲۵ روز

بالاترین قیمت نماد ونیکی

بالاترین قیمت سهام ونیکی تاکنون ۴۹۰۰۰ ریال و کمترین آن ۴۰۰ ریال بوده است؛ تصویر زیر نوسان قیمت این نماد را از ابتدای فعالیتش در بازار بورس تا این لحظه نمایش می‌دهد:

نماد ونیکی

سخن آخر

همانطور که تا این لحظه متوجه شدید، شرکت سرمایه گذاری ملی ایران، اولین شرکت خصوصی پذیرفته شده در بازار بورس است که پس انقلاب اسلامی هم با قدرت به فعالیت خود ادامه داده؛ بنابراین تردید در رابطه با بنیادی بودن آن، بی‌مورد است. از طرفی قدمت، رشد قیمت، ثبات، عدم ریزش قابل توجه در زمان اصلاح بازار، هر چه لازم باشد در رابطه با ونیکی بدایم را به ما می‌گوید.

این سهم بیش از ۳۰ سال است که در بورس فعالیت می‌کند و به جز یک مورد، توقف طولانی خاصی نداشته. طبق نمودار بالا، رشد آن در سال‌های اخیر قابل توجه بوده و در زمان اصلاح بازار، حرکت نزولی آن چنان ناچیز بود که قابل چشم‌پوشی است. بالاترین قیمت سهام ونیکی، هر سهامداری را برای ورود به این سهم وسوسه می‌کند و احتمالا در پرتفوی سرمایه‌گذاران قدر این سهم به چشم می‌خورد.

مورد آخر که همواره در رابطه با شرکت‌های سرمایه‌گذاری مطرح است، بالانس بودن وضعیت به دلیل ورود به صنایع مختلف است. یک شرکت بورسی مثل ونیکی در صنایع مختلف غذایی، سیمان، دارو، خودرو و… سرمایه‌گذاری می‌کند و احتمال کساد شدن بازار در تمامی صنایع به صورت هم‌زمان، بسیار ضعیف است. بنابراین اگر شما سهامدار ونیکی باشید، بیشتر ثبات قیمت، سود و به ندرت حرکت نزولی را تجربه می‌کنید؛ که این شرایط یکی از بهترین حالت‌های حرکت یک سهم در بازار بورس است.